Upisi u prvi razred osnovne škole 2020./2021.

Autor: Administrator , 6. 2. 2020.

Upis djece u prvi razred osnovne škole na području Splitsko-dalmatinske županije za školsku godinu 2020./2021.

Prijava djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2020./2021. provodit će se u vremenu od 10. do 20. veljače 2020. elektronskim putem na obrascu prijave upisa.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom također na web stranici Upravnog odjela kao i na web stranicama osnovnih škola u SDŽ.  Nakon obavljene elektronske prijave djeteta u pripadajuću školu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti stručno-razvojnoj službi škole od 2. do 9. ožujka 2020. god. radnim danom (od ponedjeljka do petka) od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00 sati radi dogovora o terminu testiranja djeteta.

Upisno područje OŠ Manuš:

• Mažuranićevo šetalište (parni brojevi od 2 do 48)
  • Domovinskog rata (preko usjeka nad prugom)
  • Glagoljaška (neparni brojevi)
  • Ulica slobode (od 21 do 35 i od 22 do 28)
  • Vukovarska ulica (od 1 do 75 od 2 do 40)
  • Dubrovačka ulica (od 33 do 39)
  • Biokovska, Bolska, Budakova, Čulića, Držićeva, Gorička, Istarska, Kneza Višeslava, Kvaternikova, Račkoga, Reljkovića, Riječka, Savska, Tolstojeva, Vukasovićeva, Washingtonova

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2020.

Roditelji čija djeca ne pripadaju upisnom području škole Manuš, a žele dijete upisati u produženi boravak dužni su prijaviti i testirati dijete u matičnoj školi, a istovremeno od 2. do 9. ožujka 2020. osobno dolaze prijaviti dijete i u našu školu radi evidencije.

Dokumentacija potrebna za upis:

Redovni program: OIB, Potvrda o adresi prebivališta djeteta

Produženi boravak: OIB, Potvrda o adresi prebivališta djeteta, Potvrde o radnom odnosu oba roditelja

Školski obveznici su:

-djeca rođena od 1. travnja 2013. do 31. ožujka 2014.,

-djeca rođena od 1. travnja 2014. godine do 31. prosinca 2014. za koju roditelji, odnosno   staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole

-djeca kojima je za šk.god. 2019./2020. rješenjem, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,

-djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.

Za odgodu upisa za školsku godinu 2020./2021. ne podnosi se zahtjev već je potrebno u prijavi online označiti: "najava za odgodu upisa". Za prijevremeni upis roditelj odnosno staratelj osim prijave online, dostavlja osnovnoj školi i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove.

DOBRO DOŠLI, PRVAŠI!

Dopis_skolama_2020..docx (16.63 KB)