ZLATNA VEČER MATEMATIKE U SPLITU

Autor: Lahorka Havranek Bijuković, 28. 11. 2016.

U organizaciji učitelja i nastavnika matematike Splitsko-dalmatinske županije uz podršku Grada Splita, Splitsko-dalmatinske županije i Agencije za odgoj i obrazovanje Podružnica Split održat će se Zlatna večer matematike 1. prosinca 2016.godine s početkom u 16 sati. Svečano otvaranje manifestacije bit će u Staroj gradskoj vijećnici na Pjaci s početkom u 17:30.

Učenici osmog b razreda; Leon Juras, Roko Martinić, Ivan Marušić i Duje Perković predstavit će našu Osnovnu školu Manuš prezentacijom teme "Leibnizov računski stroj". Pokazat će princip rada Leibnizovog stroja iz 1672. godine na drvenom modelu, zatim modelu načinjenom od Lego kockica te starom mehaničkom stroju.

Osim toga bit će raznih veselih matematičkih aktivnosti  u kojima će učenici kroz igru i zabavu upoznati likove iz Šume Striborove, Robota Regoča, istražiti s Potjehom, natjecati se u kvizu, glavolomkama, rebusima ...

Pozivamo vas da posjetite ovu manifestaciju i zabavite se u adventskom ugođaju u centru Splita!