Manuški pričigin

Autor: Administrator , 18. 3. 2019.

11. MANUŠKI PRIČIGIN

Manuške ćakule

21. ožujka 2019. (četvrtak) u 18.30 sati, u Manuškom tinelu

Pozivamo predstavnike učenika svih razreda, učitelje, roditelje, bake i djedove da dođu na naš jedanaesti po redu Manuški pričigin koji će biti upriličen prigodom

Međunarodnog dana pripovijedanja.

Knjižničarka,

Katarina Škiljo, mag.bibl.

Dragi učenici!

Već deset godina u našoj školi obilježavamo  Svjetski dan pripovijedanja i to kroz već svima poznati događaj Manuški pričigin.

Ove godine naslov našeg pričigina je Manuške ćakule… I to već sljedeći četvrtak 21.3.2019.

Tema je široka pa možete pisati o zgodnim I zanimljivim događajima u školi, kod kuće, na igralištu, na odmoru, izletu, u posjeti rodbini i sl. Možda se možete sjetiti neke “smicalice” ili smiješne situacije koju ste doživjeli od svojih prijatelja, rođaka, susjeda ili poznanika. Možda ste čuli neke priče kada su vaše susjede, rođaci, prijatelji ili mame međusobno pričale o nečem smiješnom… Možete zamoliti svoje roditelje, djedove ili bake da vam ispričaju koju ćakulu iz svoga života koju biste vi onda nama mogli ispričali.

Lijepo bi bilo da se i ove godine odazovete s vašim radovima. Poželjno je da radovi budu napisani u dijalektu, na splitskom ili nekom otočkom govoru.

Nema puno vremena pa ako tko želi neka svoj rad donese do ovog četvrtka kako bismo mogli napraviti izbor za vaš nastup.

Učenici koji budu izabrani, svoj rad trebat će naučiti napamet jer to treba biti pričanje, kao što i naš naslov kaže. No, o tome će oni svakako biti obaviješteni.

Knjižničarka,

Katarina Škiljo, mag.bibl.