POČETAK NASTAVE U ŠKOLI OD 25.5.2020. ZA SVE UČENIKE OD 1. DO 4. RAZREDA

Autor: Administrator , 21. 5. 2020.

obavještavamo vas da u ponedjeljak, 25.5.2020. počinje nastava u školi za sve učenike od 1. do 4. razreda.

Roditelji koji iz nekog razloga neće poslati dijete u školu dužni su do petka, 22.5.2020. do 10.00 sati o tome izvijestiti razrednicu i opravdati izostanak.

Nastava će se odvijati prema sljedećem rasporedu:

• u   8.00 sati svi razredi PB ( 1.b, 1.c, 2.b,2.c,3.b,3.c)
  • u   8.15 sati jutarnja smjena   (2.a, 4.a i 4.b )
  • u   14.00 sati popodnevna smjena ( 1.a ,3.a i 4.c )

Važne napomene:

- pred školom paziti na socijalnu distancu,

- učenici dolaze na glavni ulaz u školsku zgradu i ulaze u školu zajedno sa učiteljem koji će ih dočekati na ulazu,

- roditelji ne smiju ulaziti u školsku zgradu.

Molimo roditelje i učenike da poštuju sigurnosne mjere zaštite, te pažljivo pročitaju preporuke HZJZ na www.hzjz.hr .

Stručna služba škole

• Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštivanje uputa HZJZ-a smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće, odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole.

• Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1.5 m u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu.

• Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da epidemije nema.

• Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu.

• Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu nego se javljaju telefonom ravnateljici škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.

• Škola ne uzima izjave od roditelja radi uključivanju djeteta u ustanovu. Roditeljima treba omogućiti naknadno uključivanje djeteta u školu.

• Roditelj/skrbnik treba se upoznati s Uputama HZJZ-a u cjelini.

• Roditelji su značajna karika u krugu povjerenja za učenje, ali i za podršku učeniku u općem razvoju, usvajanju vrijednosti i odgoja u cjelini.

Stručna služba škole