AKTIVNOST U OŽUJKU: KUPUJMO S MATEMATIKOM

Autor: Lahorka Havranek Bijuković, 26. 2. 2017. 19:47

3. Kupujmo s matematikom-učenici će primjenom matematike u trgovini otkriti koliko Matematika ima veze sa kupovinom(tijekom ožujka).

IZABRAN JE LOGO PROJEKTA "MATEMATIČKI IZAZOVI"

Autor: Lahorka Havranek Bijuković, 23. 2. 2017. 15:20

Izabran je logo E twinning projekta "Matematički izazovi", čiji su  autori učenici  Srednje škole Markantuna De Dominisa iz Raba.

AKTIVNOST U VELJAČI: LOGO PROJEKTA

Autor: Lahorka Havranek Bijuković, 16. 2. 2017. 17:52

Rad učenika Bruna Jurasa iz 6.b razreda predstavljat će OŠ Manuš u izboru za logo projekta "Matematički izazovi".

Nakon proglašenja pobjednika objavit ćemo rezultate.

AKTIVNOST U VELJAČI: LOGO PROJEKTA

Autor: Lahorka Havranek Bijuković, 13. 2. 2017. 18:13

2. Logo projekta - učenici će prijaviti svoju ideju za logo i međusobnim glasanjem odlučiti koji će nas logo predstavljati

Na društvenoj mreži Edmodo otvorena je grupa pod nazivom ETWINNING PROJEKT: Matematički izazovi gdje učenici mogu predati predloške za logo projekta.

UPOZNAJMO PROJEKTNI TIM

Autor: Lahorka Havranek Bijuković, 8. 2. 2017. 20:16

AKTIVNOST U SIJEČNJU: UPOZNAJMO SE!

Autor: Lahorka Havranek Bijuković, 31. 1. 2017. 17:24

1. Upoznajmo se – učenici će putem web 2.0 alata predstaviti sebe i svoju školu, svoj grad i okoliš (siječanj 2017.)
Mi smo dobili zadatak upoznati Osnovnu školu Đure Deželića iz Ivanić-Grada.

Učenice Dora Krolo, Laura Nikolanci i Tonćica Krstulović  istražile su školu partnera te napravile prezentaciju u web 2.0 alatu Moovly. Link na alat https://www.moovly.com/

Made with Padlet

ZAPOČEO NOVI ETWINNING PROJEKT "MATEMATIČKI IZAZOVI"

Autor: Lahorka Havranek Bijuković, 20. 1. 2017. 17:12

Započeo je e twinning projekt "Matematički izazovi" u kojem će sudjelovati učenici OŠ Manuš.Učenici će tijekom ovog projekta upoznati različite dijelove svoje države, kao i država članica. Razvijat će matematičku pismenost i uvidjeti kako je matematika primjenjiva u stvarnom životu. Kroz praktične projektne zadatke kao što su kuhanje, kupovanje, slikanje i crtanje, građenje, učenici će naučiti kako  olakšati svakodnevni život koristeći matematičke vještine te konstruktivno rješavati svakodnevne probleme. Svi će rezultati biti prikazani u različitim Web 2.0 alatima, a nastat će i mnoštvo nastavnih materijala koje će poslije moći biti korišteni u nastavi matematike. Ovakvim načinom rada učenje postaje primjenjivije, zanimljivije, motivirajuće, razvija se digitalna pismenost, nastavnici dobivaju materijale potrebne za rad, a učenici ideje kako kvalitetnije učiti i kreativnije se izražavati. Isto tako, učenici će naučiti kako postaviti obrazovne ciljeve i što bolje doći do njih, te razvijati digitalnu pismenost.

Autori projekta: Maja Balat (OŠ Novigrad, Novigrad - Cittanova), Snežana Tošović (OŠ "Tanasko Rajić", Čačak)