UNICEF

Autor: Dragica Reljić, 14. 2. 2017.

Dana 13. veljače 2017.g. naši učenici posjetili su ured UNICEF u Splitu gdje su sudjelovali u radionici o vršnjačkom nasilju. Na početku su poslušali kratko predavanje o samoj organizaciji i njezinom djelovanju odnosno projektima koji su trenutačno aktualni. Potom su učenici aktivno sudjelovali u radionici tijekom koje su razgovarali o vrstama nasilja kojima svakodnevno svjedoče u svom razrednom okruženju. Prema riječim samih učenika većina ih je izložena verbalnom nasilju svojih vršnjaka, vrijeđanju, ruganju, nazivanju ružnim imenima. Na kraju radionice učenici su zaključili da vlastitim primjerom i trudom trebaju učiniti razredno okruženje boljim i pozitivnijim mjestom za život i učenje.