Povijesna grupa

OD STAROG PISMA DO NOVOG PRIJATELJSTVA

Autor: Dragica Reljić, 22. 11. 2014.

U sklopu našeg europskog projekta "Od starog pisma do novog prijateljstva" u našoj školi se odvijaju brojne aktivnosti. Jedan od njih je  i radionica izrade glagoljskih listina. Učenici prepisuju glagoljicom tekstove koje su samostalno izabrali. Na taj način uče glagoljska slova. Također svoje listine ukrašavaju različitim ornamentima kao što su pleter, vinova loza ili se prepuštaju volji svoje mašte. Izrađuju inicijale i minijature. Trenutno su u početnoj fazi u kojoj svoje listine ispisuju olovkom, a potom će ih ukrasiti tuš perom.

Cilj nam je glagoljicu otrgnuti zaboravu, a kroz naš europski projekt promovirati je kao jedan od hrvatskih nacionalnih simbola.

I Dan sjećanja na žrtve Vukovara, 18.11. povezali smo s našim projektom o glagoljici.