PROJEKTNE AKTIVNOSTI U OŽUJKU

Autor: Dragica Reljić, 24. 4. 2015.

Od početka drugog polugodišta traju naše pripreme za predstavu "Saint Brothers" o svetom Ćirilu i Metodu. Naime, svetom Ćirilu, kao što svi znamo, pripisuje se zasluga za izum glagoljice. Prošle školske godine istu predstavu izvodili smo na hrvatskom jeziku, a ove školske godine, s obzirom da će u gledalištu biti veliki broj učenika i učitelja iz drugih europski zemalja, predstavu izvodimo na engleskom jeziku. Svakako treba pohvaliti naše učenike koji su trebali uložiti dodatni trud kako bi tekst svaladali i lijepo izgovarali na engleskom jeziku. Tu nam je puno pomogla i učiteljica Engleskog jezika Andrijana Zec- Peškirić. Učiteljice Hrvatskog jezika Ivana Dadić i Lada Režić savjetovale su učenike o tome kako se ponašati na sceni, a oko kostima i scene pomaže nam učiteljica Likovne kulture Ana Pletikosić. Dođite nas pogledati 8.5. u 18:00 sati kada ćemo, nadamo se, zasjati u punom svjetlu.