> Knjižnica

Dan školske knjižnice

Autor: Katarina Škiljo, 30. 10. 2018.

U okviru Mjeseca hrvatske knjige (15. 10. 2018. - 15.11.2018.)
29. listopada 2018.obilježili smo
 Dan školske knjižnice

Dan školske knjižnice obilježava se svake godine posljednjeg ponedjeljka u listopadu.
         Školska knjižnica je u sustavu škole te su njeni korisnici-učenici predstavili svoj rad, aktivnosti i projekte koje se u njoj provode. Svi učenici, učitelji i roditelji mogli su posjetiti knjižnicu i vidjeti mnoge zanimljivosti.
         Na vidno mjesto bila je izložena edukativna igra Upoznaj glagoljicu te su učenici (šestih, sedmih i osmih razreda) mogli zaigrati igru, provjeriti i ponoviti znanje o našem starohrvatskom pismu.
         U knjižnici je nastalo nekoliko slikovnica koje su posjetitelji sa zanimanjem pregledavali:
- Moja školska knjižnica (1. a, b, c, razredi i 2.b razred) - prikazuju školsku knjižnicu, tko u njoj radi, tko su korisnici, što se u knjižnici može raditi, koju građu knjižnica nudi
- Morska medvjedica (2.a razred) - temom prati morsku priču našeg kurikula, (vođeno čitanje)
- Slikovnice naše knjižnice (1.b razred) - mali katalog slikovnica
- Televizijske gliste ( 4.b razred) - edukativna slikovnica o lošem utjecaju prekomjernog korištenja tehnologija na tjelesni i umni razvoj djece
          Na postavljenom panou Čitajmo i čuvajmo knjige!, bilo je prikazano kako treba čuvati knjige koje čitamo!
Pogledajte dolje na postavljenom video zapisu:
Kako se knjiga ošteti?
Tko je može oštetiti i uništiti?
Tko je odgovoran?
Koje su posljedice?

Školska knjižnica je mjesto gdje se svake godine 18.10. obilježava Dan kravate, provodi prezentacija i radionica vezivanja kracate.

Prigodnom priredbom 13. prosinca obilježavamo blagdan sv. Lucije. Učenici čitaju o njenom životu, čitaju pisma svetoj Luciji, pjevaju adventske pjesme i siju pšenicu koju odnose u svoje razredne odjele kako bi narasla do Božića. Predstavnici razreda posjete kriptu sv. Lucije koja se nalazi ispod katedrale sv.Duje.

U ožujku mjesecu već deset godina obilježavamo dan pričanja našim. Manuškim pričiginom. Učenici pričaju o temi koja je obično vezana za godišnji kurikul ili projekt u kojem je Škola.

U knjižnici se upriličuju književni susreti, izrađuju stripovi, plakati, posteri za prigodne godišnje blagdane, učenici se pripremaju za natjecanja Čitanjem do zvijezda itd.