> Knjižnica
ON-LINE KATALOG KNJIŽNICE

Ovdje možete pretraživati katalog naše knjižnice i dostupnost građe.

Upute za korisnike knjižnice u uvjetima epidemije COVID-19

9. Manuški pričigin: I ja imam pravo...

Autor: Katarina Škiljo, 27. 3. 2017.

23. ožujka, u 18:30 sati, u našem Manuškom tinelu okupili su se u velikom broju ovogodišni pričiginaši. Bilo ih je kao nikad prije, trideset i dvoje. Možda baš zato što se pružila prilika da djeca na duhovit i životan način progovore na temu: "I ja imam pravo..." Tema je također u skladu s europskim projektim "Mi djeca EU kažemo..." Svi oni su nam imali puno toga reći o svojim pravima i željama, uspjesima i neuspjesima, opasnostima i ponekim zaključcima, a ostali učenici, učitelji i roditelji su ih zaista pozorno slušali. Neki od njih su se posebno istakli svojom interpretacijom, tako da su prepoznati kao možda budući glumci, vrsni govornici i zabavljači.

Važno je bilo da se okupimo, proveselimo, nasmijemo, učimo govoriti pred svima, učimo slušati i možda otkijemo neke nove talente koje treba poticati na daljnji rad.

Sudjelovali su učenici ovim redom:

1.a: Leona Šerić i Petra Perić (uč. Jasminka Jozipović)

3.c: Jan Plenković, Dora Medvidović, Fani Jukić, Ivano Stanić, Nina Gabrić, Petra Horvat i Nina Baumgartner (uč.Tina Dadić Tomić i Branka Buljević)

3.b: Prošper Meštrović, Antea Gabrić i Laurenco Grisogono (uč. Ilijana Dominović i Daniela Ilić)

4.b: Barbara Župa, Karla Kriste Babić, Lana Vickov, Ana Madunić, Lea Podrug, Filip Jukić i Nina Martinić (uč. Renata Širović).

4.c: Ivan Prpić, Tino Tadinac, Ramona Fistanić, Vito Miro Markulin, Ivo Martinić i Marta Ercegović (uč. Mirjana Pribudić).

4.a: Zara Radosavljević, Klara Kardum i Tina Miošić (uč. Vesna Sopta).

8.c: Josip Žunić, Noa Davitkovski i Borna Vulić (uč. Lada Režić).

5.b: Luka Živković, Marijeta Jurić i Luka Bajto (uč. Tamara Domić).

Cijeli događaj bio je popraćen pjesmom Kad bi svi ljudi na svijetu, oni koji nisu znali na kraju su je uspjeli naučiti.