> Knjižnica
ON-LINE KATALOG KNJIŽNICE

Ovdje možete pretraživati katalog naše knjižnice i dostupnost građe.

Upute za korisnike knjižnice u uvjetima epidemije COVID-19

MJESEC HRVATSKE KNJIGE (15. 10. 2015. – 15. 11. 2015.)

Autor: Administrator , 13. 11. 2015.

U našem Manuškom tinelu, 12. 11. 2015. u 18,30 h održana je

VEČER HRVATSKOG SONETA

Na Večeri hrvatskog soneta sudjelovali su učenici sedmih i osmih razreda, ali i poneki ljubitelji pisanja pjesama čak iz petog i šestog razreda. Svi su se iznimno dobro pripremili.

Lea Talija Mejić i Dinko Maretić iz 7.b  izradili su plakat o sonetu i prezentirali ga nazočnima. Sonete naših poznatih pjesnika Antuna Gustava Matoša, Vladimira Nazora i  Dobriše Cesarića,  interpretrali su Niko Anzulović Mirošević i Petra Ćosić iz 8.b, Roko Marini iz 7.a, Noa Davitkovski i Domagoj Silobrčić iz 7.c.

Osobito zanimljivo bilo je čuti našu učenicu Vanu Pilić (6.a) s pjesmom San i Luku Kovačeva (5,c) s pjesmom Kad nešto voliš koji su se sami okušali u pisanju soneta. Nadamo se da smo potaknuli učenike na daljnje stvaralaštvo i ljubav prema poeziji, a svim učiteljima hrvatskoga jezika i njihovim učenicima zahvaljujemo na suradnji.

Knjižničarka,

Katarina Škiljo