> Zakoni

PROCEDURA STVARANJA OBVEZA ZA KOJE NIJE POTREBNA PROCEDURA JAVNE NABAVE

Autor: Administrator , 15. 3. 2013.

REPUBLIKA HRVATSKA

Osnovna škola MANUŠ

Split, Vukovarska 11

KLASA:602-02/12-01/13

URBROJ:2181-63-12-01-2

Split, 01. 02. 2012.

Sukladno članku  75. Statuta Osnovne škole MANUŠ Split,  ravnateljica Škole Marita Guć  donosi dana  01. 02. 2012. godine

PROCEDURU  STVARANJA  OBVEZA  ZA  KOJE

NIJE  POTREBNA  PROCEDURA  JAVNE  NABAVE

I. Pokretanje postupka nabave

Nositelj poslova i aktivnosti, odnosno svaki zaposlenik Škole iz djelokruga svoga rada, pokreće postupak nabave roba, opreme, korištenja usluga ili obavljanje radova podnošenjem prijedloga nabave ravnatelju na način daispuni listu potreba.

II. Kontrola usklađivanja nabave s financijskom planom

Voditelj računovodstva  u suradnji s ravnateljem Škole u roku dva (2) dana od zaprimanja prijedloga provjerava je li prijedlog  u skladu s financijskim planom i jesu li financijska sredstva za nabavu dostupna . Stavljanjem svog potpisa (parafa) na prijedlog nabave potvrđuje usklađenost s planom i dostupnost sredstava.

Voditelj računovodstva ili tajnik ispunjava narudžbenicu ili prema ugovorima vrši narudžbu potreba.

III. Dodatna provjera i pokretanje nabave

Ravnatelj   Škole u roku ne dužem od 15 dana dodatno provjerava stvarnu potrebu za predmetom nabave i stavljanjem svog potpisa na narudžbenicu ili ponuđeni nacrt ugovora odobrava pokretanje nabave za svu nabavu čija vrijednost ne prelazi 70.000,00 kuna.

IV. Javnost procedure

Procedura stvaranja obveza, za koje nije potrebna procedura javne nabave, dostupna je svim zaposlenicima Škole  na mrežnim stranicama i  oglasnoj ploči Škole.

Marita Guć