Tradicijsko kulturno blago

Manuška škrinjica

TRADICIJSKO KULTURNO BLAGO OŠ MANUŠ-SPLIT

Škola Manuš, koja po svome lokalitetu i kulturno-povijesnom značenju spada u spomeničko dobro, ima trajni zadatak upravo njegovanje povijesne baštine i prenošenje znanja i kulturnih vrednota na mlade naraštaje.

Uključili smo se u projekt Centra izvrsnosti „Čuvari baštine" te u sklopu njega izradili materijale o očuvanju i njegovanju nematerijalne kulturne baštine u našoj školi.

Kulturno-povijesni identitet škola gradi njegujući stare tradicijske običaje, folklor i klapsku pjesmu koji su se nekada izvodili u našem kraju u raznim prigodama.

Zavirimo u Manušku škrinjicu s blagom!

Pronaći ćemo u njoj pomalo zaboravljene običaje starih Splićana, izvorne klapske pjesme i plesove koje naši učenici i učitelji kroz razne izvannastavne aktivnosti čuvaju od zaborava.

koordinatorica projekta Vesna Grubić

Manuška škrinjica_brošura