Susret s književnicom - 19. listopada 2012. (petak)

U našoj školi imali smo čast ugostiti književnicu Jadranku Čunčić-Bandov .

Jadranka Čunčić-Bandov piše igrokaze za djecu,  a sada ih predstavlja djeci kroz lutkarske kolaž-predstave. Objavila ih je mnogo, pokoju slikovnicu i strip-album. Jedna od njenih knjiga uvrštena je u lektiru za četvrti razred Igre sa zmajevima.

U društvenoj dvorani održana je lutkarska kolaž - predstava za niže razrede

ŠALE, TRICE, ZVRNDALICE

po  istoimenoj knjizi kratkih i duhovitih igrokaza.

Djeca su imala priliku upoznati književnicu i doživjeti  kazalište ispred i iza kulise. Vidjeli su od čega su lutke načinjene, ali sigurno dobili ideje kako sami mogu napraviti nove i svojom glumom udahnuti im život.

Učenici su i sami glumili te je uspostavljena odlična interakcija između djece i književnice.

Smijeh nije izostajao.

Izvijestila knjižničarka

Katarina Škiljo

Slušali smo bajke

Lijeni Lars u našoj knjižnici

7. ožujka 2012. je školska knjižnica ugostila Jasnu Held, profesionalnu pripovjedačicu bajki. Gđa. Held jedina je na našim prostorima koja živi od pričanja priča, posjećuje djecu i pred njihovim očima slikovito oživljava likove kao što su lijeni Lars, Babina Bjelica, putnik namjernik i sl.

Vjerujem da su mnogi poželjeli da im i lektiru prepriča!

I. Kaštelan

Susret s književnicom

SUSRET – RAZGOVOR S KNJIŽEVNICOM

NADA

MIHOKOVIĆ-KUMRIĆ

Promotivna cijena knjiga, za pojedinca je 76,80 kn uz mogućnost posvete.

Učenici koji pročitaju još koje djelo književnice Nade Mihoković-Kumrić i

o njemu nešto napišu, dobit će besplatno od književnice knjigu na poklon, s posvetom.

Knjiga Lastin rep

je uvrštena u popis lektire za 7. razred.

Knjiga Tko vjeruje u rode

još je uvrštena u popis lektire za 4. razred.

Susret će se održati 18. 10. 2011. (utorak), u 12.30 h u našoj školskoj knjižnici.

Knjižničarka

Katarina Škiljo, mag.bibl.

MANUŠKE VRIDNICE

13. 10. 2011. (četvrtak)  u 18.30 h u

Manuškom tinelu

počinje s radom grupa

Manuške vridnice

(kukičanje, pletenje, šivanje i drugi kreativni rad)

Svi zainteresirani učenici, djelatnici naše škole, roditelji i bake

neka se prijave u knjižnicu do utorka 11.10.2011.

Knjižničarka
Katarina Škiljo, mag.bibl.