PROJEKTNE AKTIVNOSTI U KOLOVOZU

Autor: Dragica Reljić, 2. 9. 2016.

Uspješno smo priveli kraju naš prvi međunarodni projekt. Od 24. do 28.8. u Splitu je održan i treći transnacionalni susret u sklopu projekta. Naša škola kao škola koordinator ugostila je prijatelje iz škola partnera. Tijekom njihova posjeta nastojali smo prijateljima iz Europe pokazati što više prirodnih i kulturnih ljepota naše domovine, od NP Krka do Dubrovnika. Stara, gotovo zaboravljena pisma okupila su i povezala učenike i učitelje iz Portugala, Poljske, Rumunjske, Turske i Hrvatske. Tijekom protekle dvije školske godine proveli smo brojne aktivnosti u kojima smo predstavili glagoljicu, kao dio našeg kulturnog identiteta, i u zemlji i u svijetu. Također, upoznali smo i druga stara pisma za koja vjerojatno ne bismo čuli da nije bilo ovog projekta. Mi, kao učitelji imali smo jedinstvenu priliku upoznati nastavnu praksu drugih europskih zemalja. To je svakako neprocjenjivo iskustvo.

Međutim, kao najveću vrijednost projekta prepoznajemo brojna prijateljstva koja su nastala i koja će trajati. I samo ime projekta „Od starog pisma do novog prijateljstva“ o tome govori.