Naše putovanje u Austriju i Njemačku

Autor: Ivana Rajčić, 12. 4. 2024.

I ove su godine već tradicionalno učenici od 4. do 8. razreda koji pohađaju izbornu nastavu njemačkoga jezika sudjelovali u programu višednevne izvanučioničke nastave u zemljama njemačkoga govornoga područja. Putovanje je započelo u utorak, 2. travnja 2024. kada smo se okupili u ranim jutarnjim satima i krenuli prema Austriji.

Prva postaja obilaska bio je Hallein i poznati rudnik soli Salzwelten gdje smo imali uzbudljiv podzemni izlet. Sutradan smo u pratnji vodiča prošetali gradom Salzburgom i obišli Mirabell vrtove, Salzburšku katedralu, Sveučilišnu crkvu te Mozartovu rodnu kuću. Potom smo nastavili put prema Njemačkoj i mjestu Schwangau u čijoj se blizini smjestio dvorac Neuschwanstein, poznat kao dvorac iz bajke bavarskoga kralja Ludwiga II. koji smo također posjetili. Trećega dana putovanja pješice smo razgledali središte bavarske prijestolnice Münchena sa zaustavljanjima na Karlsplatzu, Marienplatzu ispred nove gradske vijećnice, kod katedrale Frauenkirche, Opere i Residenza. Uslijedio je posjet Deutsches Museumu, a poslijepodne i zabavnom parku Legoland u Günzburgu.

Posljednjega dana putovanja posjetili smo Allianz arenu i BMW Welt prije nego što smo nastavili putovanje prema Hallstattu u Austriji. U Hallstattu smo se uspinjačom uspeli do vidikovca Skywalk odakle smo mogli uživati u prekrasnom pogledu na jezero i planine oko njega. Nakon obilaska Hallstatta krenuli smo na put kući sabirući dojmove i planirajući novo zajedničko putovanja u zemlje njemačkoga govornoga područja.