> Zakoni

PROCEDURA ZAPRIMANJA , PROVJERE RAČUNA I PRAVOVREMENOG PLAĆANJA

Autor: Administrator , 15. 3. 2013.

REPUBLIKA HRVATSKA

Osnovna škola  MANUŠ

Split, Vukovarska 11

KLASA:602-02/12-01/14

URBROJ:2181-63-12-01-1

Split, 01. 02. 2012.

Sukladno članku  75. Statuta Osnovne škole Manuš Split, ravnateljica Škole Marita Guć donosi dana 01. 02. 2012.  godine

PROCEDURU  ZAPRIMANJA , PROVJERE  RAČUNA

I PRAVOVREMENOG PLAĆANJA

I. Preuzimanje robe, usluga, praćenje radova

Zaposlenik koji je predložio nabavu preuzima robu, odnosno prati obavljanje naručenih i ugovorenih usluga i radova.

II. Provjera vrste, količine, kvalitete i ostalih sastojaka u skladu s naručenim ili ugovorenim

Zaposlenik koji je predložio nabavu,  prigodom preuzimanja naručenog, svojim potpisom i upisom datuma preuzimanja na  otpremnici, fakturi ili obračunskoj situaciji potvrđuje da je obavljena  suštinska kontrola  isporučene robe, obavljenih usluga i radova (provjerom vrste, količine, kvalitete i ostalih sastojaka isporučenog s naručenim ili ugovorenim).

III. Zaprimanje računa dobavljača

Ravnateljica ili tajnica Škole zaprima račun dobavljača i na njega upisuje datum primitka te ga istog dana, a najkasnije sutradan, prosljeđuje voditelju računovodstva. Voditelj računovodstva provodi formalne provjere svih elemenata računa i matematičke kontrole te u roku  dva (2) dana kompletira račun s narudžbenicom i otpremnicom odnosno zapisnikom o obavljenoj usluzi ili radu.

IV. Davanje potvrde da je moguće izvršiti plaćanje po primljenoj fakturi, ugovoru ili obračunskoj situaciji

Voditelj računovodstva u roku dva (2) dana od kompletiranja računa  stavljanjem svog potpisa na račun odobrava njegovo evidentiranje u računovodstvenom sustavu i račun dostavlja ravnatelju Škole na odobravanje plaćanja.

V. Odobravanje plaćanja

Ravnatelj Škole u roku dva (2) dana od dana  zaprimanja računa od voditelja računovodstva, koji je odobrio evidentiranje u računovodstvenom sustavu, svojim potpisom na računu i stavljanjem datuma daje nalog za plaćanje računa u skladu s datumom dospijeća.

VI. Javnost procedure

Procedura zaprimanja i preuzimanja računa dostupna je svim zaposlenicima Škole  na oglasnoj ploči Škole.

Marita Guć